Z tej książki dowiedziałem się m.in. tego, że czytanie książek oddala nas od psychopatii. To tak na początek zachęty do lektury. Ponadto wykazano, że na świecie jest coraz więcej psychopatów, że są zawody, w których możemy napotkać ich szczególne nasilenie. Psychopatów należy się bać, ale często niewiele ich różni od herosów rzucających się w ogień, aby uratować dziecko w płonącym wieżowcu.

Sposób ich patrzenia na świat, zasady, reguły bywają zaskakujące, dające wiele do myślenia. W pewnych miejscach to rewelacyjny poradnik jak możemy zachować się w trudnych sytuacjach.

Jest tu ciekawe połączenie wyników badań naukowych, anegdot, ale i rozmów z prawdziwymi psychopatami, odseparowanymi wrogami publicznymi, zamkniętymi w najmocniej strzeżonych zakładach. Straszne jest to co zrobili, ale w niektórych przypadkach zabójczo logiczne.

A ile jest w nas z psychopaty? Odpowiedzmy sobie sami na kilka zagadek zadanych na wybranych stronach książki, pomyślmy jakiej odpowiedzi udzieliłby nasz sąsiad albo kolega z pracy. A może dzięki lepszemu zgłębieniu psychopatii inaczej spojrzymy na miłość?

Polecam. Bardzo dobra książka.

?Mądrość Psychopatów?
Kevin Dutton
Wydawnictwo Muza

Tekst: Mariusz Walczak
Foto: Ewa Milun-Walczak, www.miluna.pl