CISZA to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym. Cisza to szczególne miejsce odpoczynku, wytchnienia, samoobserwacji. Tym miejscem jest ciało. To również dodatkowe miejsce w przestrzeni publicznej,w debacie społecznej, na scenie politycznej, w intymnych relacjach. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.

Jest to spektakl z jednej strony medytacyjny i introwertyczny, a z drugiej bezpośredni i konfrontacyjny – w relacji i sprzężeniu energetycznym z otoczeniem – obiektami w przestrzeni oraz ludźmi i ich ciałami, wraz z tym, czego nie widać – ich uczuciami, myślami i fantazjami. Trening uważności poprzez generowanie ciszy – ciszy jako podstawowej potrzeby człowieka.

Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Polska potrzebuje Ciszy!

Premiera w ramach projektu „Centrum w Procesie”. Spektakle 14,15 i 16 września w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1343938659042485/

UWAGA: Jeśli chcesz zostać dobrym duchem Ciszy – wesprzyj projekt na :
wspieramkulture.pl/projekt/1651-Cisza-Silence

Reżysera, choreografia i dźwięk : Izabela Chlewińska
Dramaturgia: Ela Chowaniec
Scenografia i kostiumy : Tomek Bergmann
Światło: Damian Pawella
Wykonanie: Izabela Chlewińska, Marta Bury, Aneta Jankowska, Lucyna Piwowarska, Karol Kadłubiec, Kamil Przystał, Tomek Sobczak
Koordynator projektu: Ewa Kędziora
Projekt graficzny: Julia Gnatowska
Zdjęcie: Dokumentacja działania zrealizowanego w ramach projektu „Plac Małachowskiego 3” w przestrzeni wystawy „Koji Kamoji. Cisza i wola życia” w Zachęcie, 2018, fot. Weronika Wysocka

Premiera w ramach projektu „Centrum w Procesie 2018”
Organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
Partner: Instytut Teatralny w Warszawie
Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

Bilety w cenie 25 pln
KUP BILET ➡ https://bit.ly/CISZAbilety

„Widzu.Obserwatorze.Uczestniku.
Dobrze wybierz godzinę wejścia na Ciszę, bo możesz zostać tak długo jak zechcesz, ale jeśli po wyjściu zechcesz wrócić, będziesz musiał kupić nowy bilet na określoną godzinę.
Performerzy grają non stop od 16 do 22.
Godziny wejścia dla Ciebie to 16, 18 i 20.
Polska potrzebuje Ciszy”.