Poznajcie AGGiE – wokalistkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, gitarzystkę, muzyczną, wrażliwą osobowość. Posłuchajcie pozytywnego utworu wykonanego z Adamem Wolskim. Obejrzyjcie teledysk zadedykowany pamięci Yacha Paszkiewicza – przyjaciela i mentora Agnieszki. Oderwijcie się od radiowego buszu i wsłuchajcie w tekst, który chce pomóc nam spłacić kredyt. Nieważne…

AGGiE po wielu latach liderowania różnym formacjom rockowym, w 2010 roku rozpoczęła solową karierę pod pseudonimem artystycznym Back To The Ocean. Wydała trzy EPki z repertuarem anglojęzycznym, występowała na międzynarodowych festiwalach i zdobyła liczne wyróżnienia w światowych konkursach songwriterskich. Stworzyła również kolektyw kompozytorski BTTOSongsForArtists tworzący kompozycje dla innych artystów.

O TYM JAK ?NIEWAŻNE? POWSTAŁO W ?WANNIE?
?Na początku 2017 roku siedziałam z Yachem Paszkiewiczem ? reżyserem teledysków ? w jego mieszkaniu w Gdańsku. Przyjaźniliśmy się od kilku lat a Yach wspierał mnie na mojej artystycznej ścieżce. Od jakiegoś czasu sugerował, żebym zaprosiła do współpracy któregoś ze znanych mu muzyków i zaśpiewała coś po polsku. Coś kliknęło we mnie po tej rozmowie. Wieczorem, gdy brałam kąpiel, w mieszkaniu Yacha , z szybkością błyskawicy zaczęłam pisać w głowie polski tekst do melodii reggae, którą od dawna miałam w głowie. Zanim wyszłam z wanny 2/3 utworu były już gotowe.

2 miesiące później Yach gościł w moim domu pod Warszawą. Gdy zaśpiewałam mu ?Nieważne?, on natychmiast wykrzyknął ?Reggae, wow, znam super muzyków reggae z Londynu! Robiłem kiedyś dla nich klipa. Polecimy do Londynu i zrobimy ten kawałek z nimi?. Yach zapoznał mnie z producentem reggae Marcinem Bobkowskim z Londynu. Wysłałam Marcinowi prevkę utworu a on zainteresował się współpracą.

Z Marcinem poznaliśmy się osobiście w okolicach Świąt Wielkanocnych?17 w Gdańsku. On odwiedzał rodzinę a ja wsiadłam w samolot, żeby poznać go osobiście i dogadać warunki współpracy. Marcin dopytywał, czy będę miała ze sobą gitarę, ale leciałam tanimi liniami i płacenie za dodatkowy bagaż byłoby totalnie nieopłacalne. Marcin kupił przed naszym spotkaniem jakiś podstawowy model w sklepie muzycznym i jeszcze tego samego dnia usiedliśmy razem w mieszkaniu Yacha i popracowaliśmy nad kawałkiem.

Wiedziałam od razu, że chcę, żeby utwór był śpiewany w duecie z męskim wokalem. Po kilku tygodniach poszukiwań, nagle przy banalnej czynności zmywania naczyń poczułam olśnienie ? Adam Wolski. I znów dzięki Yachowi w ciągu 5 minut dostałam telefon do
Adama a nazajutrz spotkaliśmy się i zapoznaliśmy. Adam posłuchał prevki i zgodził się zaśpiewać w utworze. Pozostała kwestia produkcji muzycznej. Marcin zebrał doświadczonych muzyków reggae . Polsko ? jamajsko ? brytyjski skład nagrał część instrumentalną. Wokale zrealizowaliśmy w Polsce. Całość zmiksował i zmasterował Marcin w
swoim Soudflower Studio w Londynie. Teledysk zrealizowali Adam Baldis i Łukasz Drobnik do ujęć nagranych jeszcze za życia Yacha Paszkiewicza. Tak powstało ?Nieważne??.

Więcej o AGGiE znajdziecie na stronach:
www.aggiemusic.com
facebook.com/aggiefanpage