Zimowa Białowieża

0
4093
Białowieża zimą, foto: Jacek Makowski www.fotopodroze.com.pl

Każdy kto widział Białowieżę jesienią lub wiosną zachwyca się przepiękną florą i obcowaniem z zieloną puszczą. Postanowiłem przekonać się jak wygląda to najpiękniejsze przyrodniczo miejsce w Polsce w środku zimy. Sprzyjającym faktem było to, że w przeddzień przyjazdu zdrowo popadał śnieg i przycisnął kilkustopniowy mróz. Efektem tego była fantastyczna oprawa, która pozwoliła spojrzeć na Puszczę zupełnie inaczej. Wieczorne mgły schodzące na ziemię oszroniły drzewa tworząc przepiękny widok, który odbiorców poniższej galerii mam nadzieję zachwyci równie mocno jak mnie.

Wyprawa ta miała też w sobie dodatkowy aspekt a mianowicie możliwość zobaczenia i fotografowania żubrów w stanie naturalnym podczas porannego śniadania, które spożywały w paśnikach wystawionych przez leśników Parku Białowieskiego. Te przepiękne, majestatyczne zwierzęta w okresie zimowym wychodzą często z lasu w pobliżu lokalnych wiosek, przy których zlokalizowano punkty ich dożywiania. Efektem niedzielnej wyprawy o świcie było spotkanie trzech stad tych zwierząt i fotografowanie ich z niewielkiej odległości.

Białowieża zimą, foto: Jacek Makowski www.fotopodroze.com.pl

Podczas podróży do Białowieży udało się również odwiedzić Stary Kornin, w którym znajduje się malownicza, stara drewniana cerkiew prawosławna Św. Michała Archanioła powstała w XVII wieku.

Białowieża zimą, foto: Jacek Makowski www.fotopodroze.com.pl

Tekst i foto: Jacek Makowski, www.fotopodroze.com.pl , luty 2017