Kolejny dzień w trybie home office. Wśród kilku mobilizacyjnych rytuałów poszukiwanie muzyki w tle, czegoś innego, czegoś nowego – ile można odsłuchiwać swoje ulubione playlisty? Dziś może trochę odważniej? Może trochę współczesnego, krajowego jazzu? Na koncert nie wyjdę ale płytę wysłucham. Entliczek, pentliczek, streamingowy koszyczek… Wybór pada na nowy album Emila Miszka „Artifical Stupidity”.

W albumie znalazło się sześć autorskich utworów, które przypadną do gustu miłośnikom zmiennego jazzu – mieszającego nastroje, czasem uspokajającego, czasem budzącego niepokój.

Emil Miszk and The Sonic Syndicate tworzą barwne osobowości młodego polskiego jazzu. Oprócz lidera są to: Kuba Więcek (saksofon altowy), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Paweł Niewiadomski (puzon), Michał Zienkowski (gitara), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas, gitara basowa), Sławek Koryzno (perkusja).  To dosyć nietypowa liczba, jeśli chodzi o ilość muzyków. Jak mówi lider: Jeżeli chcesz aby większa grupa osób poszła za Tobą i realizowała Twoje pomysły, musisz mieć bardzo konkretną wizję tego co chcesz osiągnąć. Warto dodać, że to nie jest osiem przypadkowych osób. Wszyscy świetnie się znamy, lubimy i szanujemy. To silny fundament zespołu.

fot. Sisi Cecylia
fot. Sisi Cecylia

Album został nagrany w kultowym studiu Polskiego Radia S4 w grudniu ubiegłego roku. Miszk tak mówi o okolicznościach i atmosferze podczas nagrywania muzyki: W trakcie tej sesji, atmosfera była bardzo dobra. Oczywiście, nie zabrakło zgrzytów pomiędzy muzykami, ale rozumiem, że ciężko jest spędzić 6 dni z tą samą ekipą w tym samym miejscu. Polskie Radio ma niesamowity klimat, który sprzyja pracy i kreacji.

Album promuje singiel ?Pranky?, a także klip do niego. Już z niego można wywnioskować, jaki klimat będzie miał cały album? choć słuchacze na pewno mogą nastawić się na zaskoczenie.

Z pewnością materiał muzyczny Artificial Stupidity jest bardziej dopracowany, konkretny. 90% muzyki na tym albumie to momenty pieczołowicie skonstruowane, zarówno pod względem formalnym jak i brzmieniowym. Czuję, że jest lepiej, pod każdym względem.

Tekst powstał na podstawie informacji prasowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here