Przez cały kwiecień w Warszawie, w fotograficznym concept store Sklep Bez Nazwy, będzie można oglądać wystawę zdjęć ?RETROSPEKTYWA by Emil Biliński?. To pierwsza wystawa tego artysty w Polsce, fotografa znanego m.in. z programu #Supermodelka Plus Size telewizji Polsat. Na wystawie zobaczymy m.in wcześniej niepublikowane zdjęcia Bilińskiego, dokumentujące wiele lat jego drogi nie tylko komercyjnej fotografii, ale także drogi artystycznej. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 2 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00, wstęp na niego jest dla wszystkich otwarty.

Emil Biliński w swoim artystycznym świecie podąża wieloma ścieżkami, odnajdując piękno w ludziach, przedmiotach i w swoim otoczeniu, w świetle i cieniu, konsekwentnie realizując swoją wizję fotografii. Niebanalnie przedstawione prace, perfekcyjne warsztatowo, w których oprócz technicznych detali i szczegółów zobaczymy fragmenty serca i duszy Artysty. Emil Biliński z powodzeniem łączy wręcz pedantyczne kreowanie obrazu z wydobywaniem realnych emocji i uczuć, które dotykają odbiorcę i wywołują poruszenie. Prace przedstawione na wystawie ?RETROSPEKTYWA? to kolekcja analogowo-cyfrowa. Ze względu na preferencje artysty i jego głęboki sentyment do analogu, Biliński tworzy wyjątkową mieszankę klasycznych i nowych technologii, dokumentując wiele lat swojej drogi nie tylko komercyjnej fotografii, ale także drogę artystyczną.

Emil J. Biliński
fotograf, który zaczął fotografować w wieku 16 lat kiedy otrzymał aparat analogowy od swojego Ojca. Urodził się w Polsce, wychował w Austrii, gdzie zdobył doświadczenie jako asystent fotografa Andreasa Bitesnicha. Współpracował m.in. z Annie Leibovitz i Davidem LaChapellem. Zanim w 2009 roku zamieszkał na stałe w Polsce, podróżował po świecie w poszukiwaniu kolejnych doświadczeń zawodowych. Specjalizuje się w aktach, fotografii reklamowej, fashion i beauty. Publikował swoje zdjęcia w zagranicznych i polskich pismach, m.in. ?Harper?s Bazaar?, ?ELLE?, ?Cosmopolitan?, ?Playboy? czy ?Sunday Times?. Pracował komercyjnie dla największych światowych marek, takich jak L?Oreal, Schwarzkopf, Wella.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 2 . kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 w ?Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop?, plac Konstytucji 5 w Warszawie. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych. Wejście jest bezpłatne.

Link do wydarzenia: facebook.com/events/412684409496531/

Wystawę prac Emila Bilińskiego będzie można oglądać w Sklep Bez Nazwy do końca kwietnia 2019 r.


O concept store Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop

Pierwszy w Polsce fotograficzny concept store Wonder Photo Shop ? Sklep Bez Nazwy powstał w Warszawie, w listopadzie 2017 r. Wonder Photo Shop to globalny projekt Fujifilm wywodzący się z idei nowoczesnego sklepu fotograficznego. To miejsce dla osób mających w zwyczaju częste odwiedzanie laboratoriów fotograficznych, ale także dla młodej smartfonowej generacji, której Fujifilm proponuje szereg nowoczesnych rozwiązań fotograficznych, takich jak drukowanie m.in. popularnych dziś kwadratowych zdjęć prosto z telefonu.

Koncepcja Wonder Photo Shop to połączenie zamiłowania do fotografii, techniki i rozrywki. Wonder Photo Shop to także kreatywna przestrzeń, w której odbywają się wydarzenia specjalne, warsztaty, przeglądy portfolio ze znanymi fotografami.

Wonder Photo Shop Sklep Bez Nazwy, plac Konstytucji 5, Warszawa, facebook.com/wonderphotoshopsbn