Ta książka już wkrótce trafi do jednego z największych fanów historii polskich lotników. Piloci, modele, zdjęcia i wiele bombowych opowieści czeka w eleganckim wydaniu „Skrzydlatej Husarii” autorstwa Łukasza Sojki. Idealnym odbiorcą będzie mój starszy brat, którego lotnicza pasja rozwijała się od dziecka.

„Bądź świadkiem pierwszego ataku bombowego w historii polskiego lotnictwa podczas walk z Ukraińcami o Lwów. Wystartuj z polskimi lotnikami bombowymi i rusz naprzeciw pancernym dywizjom Hitlera we wrześniu 1939 roku. Spójrz na niebo pełne eksplozji pocisków przeciwlotniczych z perspektywy strzelca pokładowego. Usiądź za sterami karasia i stocz nierówną walkę z myśliwcami wroga.

Niezwykłe poświęcenie, brawura granicząca z szaleństwem, wiara w zwycięstwo i nieustanne poczucie zagrożenia, któremu trzeba stawić czoła. Dramaturgia pola walki odmalowana z epickim rozmachem i precyzja opisów powietrznych pojedynków ? wszystko to serwuje nam autor Skrzydlatej husarii. Znakomicie napisanej historii polskich lotników bombowych.

Od pierwszego lotu polskiego bombowca aż do heroicznych powietrznych zmagań kampanii wrześniowej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów lotnictwa i miłośników historii.”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Bogata w zdjęcia i uzupełniające materiały książka już za chwilę poleci do starszego brata. To będzie mała rekompensata za wszystkie sklejone modele, które popsułem mu w dzieciństwie.

Skrzydlata Husaria
Historia polskich lotników bombowych
Znak Horyzont, Kraków 2020
Foto książki: Ewa Milun-Walczak, www.miluna.pl