?Chciałabym móc przeczytać taką książkę kiedy byłam mała?, ?Książka napisana bez wstydu, afirmująco i czule? – to pierwsze reakcje po przeczytaniu ciałopozytywnego przewodnika po dojrzewaniu dla dziewczynek. Na jego wydanie trwa właśnie zbiórka na wspieram.to/moonka.

Ilustracja: Anna Rudak

Gdy dziewczynka jest w IV-V klasie szkoły podstawowej, rodzice często rozglądają się za lekturami na temat dojrzewania, które mogliby jej polecić. Na rynku można znaleźć kilka ciekawych pozycji. Większość z nich to tłumaczenia. Brakuje jednak przewodnika, który byłby zakorzeniony w rzeczywistości polskich dziewczynek i odwoływałby się do ich doświadczeń, które są jednak inne od doświadczeń ich rówieśniczek z Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Ilustracja: Anna Rudak

Napisałam książkę, w której czytelniczka może się odnaleźć, w której znajdzie rzetelną wiedzę, podaną w dostępny i ciałopozytywny sposób – mówi Barbara Pietruszczak, autorka pierwszego, polskiego ciałopozytywnego przewodnika po dojrzewaniu dla dziewczynek. – Wiedziałam, że taka publikacja musi być wyjątkowo piękna. Dlatego bardzo się cieszę, że zaproszenie do współpracy przyjęły ilustratorka Anna Rudak i Zuzanna Malinowska odpowiedzialna za jej skład.

Ilustracja: Anna Rudak

Książka skierowana jest głównie do dziewczynek w wieku 9-13 lat. Ukaże się na rynku w marcu 2021. Wspierając teraz jej wydanie, można otrzymać ją wcześniej z atrakcyjnymi/ciekawymi dodatkami. Do wyboru są m.in. egzemplarze z autografem autorki, imienne podziękowania czy personalizowany filmik ze wspierającym przesłaniem na czas dojrzewania. Zbiórka ma miejsce na sprawdzonej platformie wspieram.to/moonka .

Ilustracja: Anna Rudak